Czas Reakcji
Radio SzczecinRadio Szczecin » Czas Reakcji
Zaprasza Krzysztof Kukliński
Kilka tematów dot. Zarządu Dróg i Transportu Miejskiego w Szczecinie - nowa organizacja ruchu przy ul. Roosvelta i Mazowieckiej, wyrwa w jezdni na ul. Felczaka oraz remont ulicy Judyma. Naszym gościem był rzecznik ZDiTM Kacper Reszczyński.

Napisała do nas Słuchaczka: "15.04 wezwałam karetkę do starszego pana, lat 91, błąkającego się po ulicy ubranego w samą pieluchę. Karetka przyjechała bardzo szybko i zabrała pacjenta. Następnie zjawiała się Policja która zabezpieczyła mieszkanie zamykając je na klucz i owe klucze zabierając ze sobą. Jednak największy szok przeżyłam kiedy dzień później pan został odwieziony do domy i pozostawiony pod klatką, bo mieszkanie było zamknięte, błąkał się po ulicy w samej szpitalnej piżamie ( jednorazowej)". Naszym gościem był rzecznik miasta ds. pomocy społecznej Maciej Homis.

Czy w aplikacji mobilnej powinna być możliwość pobrania darmowego biletu, umożliwiającego parkowanie w szczecińskiej strefie płatnego parkowania przez 15 minut? Jakie zmiany powinna przejść strefa? O to zapytaliśmy obecnego i przyszłego radnego Andrzeja Radziwinowicza z klubu KO oraz byłego i przyszłego radnego Marka Duklanowskiego z PiS.
Zaprasza Janusz Wilczyński
W audycji powróciliśmy do sprawy protestów rolników na S3 - objazdy wytyczono drogami lokalnymi, niestety przez to zmniejszyło się tam bezpieczeństwo. Naszym gościem była rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji podinsp. Alicja Śledziona.

2 maja na latarniach morskich w Świnoujściu i Niechorzu nie będą wywieszone ogromne polskie flagi - to protest przeciwko zamknięciu drogi dojazdowej m.in. do latarni w Świnoujściu. Naszym gościem był prezes Świnoujskiej Organizacji Turystycznej Piotr Piwowarczyk.

Dwa pytania do szczecińskiej Straży Miejskiej - co z banerami, które spadły i przeszkadzają przechodniom oraz w jaki sposób dokumentowana jest akcja holowania źle zaparkowanych aut. Naszym gościem była rzeczniczka SM Joanna Wojtach.

W audycji powróciliśmy do sprawy bestialskiego zabicia psa w Granowie w powiecie choszczeńskim. Naszym gościem była właścicielka zwierzęcia, pani Paulina. Na jakim etapie jest dochodzenie? O tym mówił rzecznik Prokuratury Okręgowej w Szczecinie Piotr Wieczorkiewicz.

Z drobniejszych rzeczy - nasz Słuchacz, pan Marcin zwrócił uwagę na niebezpieczny element: "na rogu ulicy Kordeckiego i ronda Władysława Siwka jest niebezpieczne mocowanie zabezpieczenia kabli. Zniszczyłem na tym wczoraj kurtkę a poza tym w przypadku dziecka może to doprowadzić do tragedii. Dziecko może tak stracić oko". Wysłaliśmy informację do ZDiTM.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
Urząd Miasta w Myśliborzu nie zgodził się na przedłużenie protestu rolników na S3. Czekamy na komentarz samorządu, policji i rolników - do sprawy powrócimy jutro. Dziś naszym gościem był prezes Zachodniopomorskiego Stowarzyszenia Przewoźników Drogowych Dariusz Matulewicz.

Warszawska prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie promocji na mocne alkohole w sklepach sieci Kaufland, Biedronka i Lidl - wódka kosztowała 9,99 zł. Zawiadomienie złożył UOKiK, m.in. na podstawie skargi działacza społecznego Jana Śpiewaka, który był dziś naszym gościem. Przy okazji powrócił temat dostępności punktów sprzedaży alkoholu w Szczecinie. Mamy nową kadencję samorządu, czy coś w tym temacie się zmieni? Naszymi gośćmi byli szczecińscy radni mijającej i przyszłej kadencji - przewodniczący klubu KO Łukasz Tyszler i radny PiS Krzysztof Romianowski.
Zaprasza Janusz Wilczyński
Spore zainteresowanie meczem w ramach Pucharu Polski Pogoń Szczecin - Wisła Kraków - efekt? Brak biletów. A ci co są ich szczęśliwymi posiadaczami mają z kolei problem z dojazdem, bo brakuje miejsc w pociągach. Naszymi gośćmi byli rzecznik "portowców" Krzysztof Ufland, rzecznik PKP Intercity Cezary Nowak oraz Rafał Chlasta ze Stowarzyszenia Kibiców "Pogoni Szczecin" - Portowcy.

Bulwersująca sprawa z okolic Choszczna - mężczyzna w bestialski sposób zabił psa. Naszymi gośćmi byli pani Agnieszka oraz pan Krzysztof, który był świadkiem zdarzenia , a także prawniczka, prezes szczecińskiego TOZ Karolina Winter - Zielińska.
Zaprasza Janusz Wilczyński
Nasz Słuchacz zastanawia się, czy Szczecin skorzysta z rządowego programu "Aktywna Szkoła", dzięki któremu placówki mogą otrzymać pieniądze na działalność boisk typu "orlik". Szczeciński samorząd skorzysta z tego programu - mówił wiceprzewodniczący komisji ds. inicjatyw społecznych, sportu i młodzieży, radny klubu KO w Radzie Miasta Szczecina Przemysław Słowik.

Co z remontem drogi przechodzącej przez Ustowo, a także prowadzącej do Osiedla Kwiatowego w tej miejscowości? Naszym gościem był radny gminy Kołbaskowo, sołtys Ustowa Piotr Szeszko.

Napisała do nas pani Ewelina: "wczoraj, na jednym z największych skrzyżowań w Szczecinie, przy zbiegu ulic Derdowskiego i 26 Kwietnia, Taczaka około godziny 16-tej, system świateł ulicznych przestał funkcjonować prawidłowo, emitując jedynie migające, żółte sygnały. Skrzyżowanie to, złożone z dwóch do trzech pasów ruchu w każdym kierunku oraz dodatkowych pasów do skrętu w lewo, nagle zamieniło się w arenę chaosu. Całe zdarzenie przypominało sceny z filmów, ukazujące przeludnione skrzyżowania w dużych azjatyckich metropoliach, gdzie tłumy i pojazdy walczą o każdy centymetr przestrzeni". Naszym gościem był Arkadiusz Kuzio z Akademii Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

Milion drzew planują rozdać Lasy Państwowe - na dziś zaplanowano ogólnopolska akcję "#sadziMY - posadź drzewo z leśnikami". Naszym gościem był Nadleśniczy w Nadleśnictwie Trzebież Tomasz Kulesza.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
W audycji powróciliśmy do strajku rolników, który powoduje m.in. utrudnienia na S3. Naszymi gośćmi byli rzecznik szczecińskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad Mateusz Grzeszczuk i przewodniczący Rady Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Adam Walterowicz.

W audycji powróciliśmy do sprawy rafinerii w Schwedt - naszym gościem była dziennikarka, która od dłuższego czasu zajmuje się tym tematem Aleksandra Fedorska z biznesalert.pl.
Zaprasza Krzysztof Kukliński
Początek audycji to przesympatyczna wizyta uczniów II klasy z SP nr 6 w Szczecinie - pozdrawiamy!

W audycji rozmawialiśmy nt. dostępności kas na dworcu Szczecin Główny - "ruszyła SKM - sporo pociągów regionalnych odjeżdża przed godziną szóstą - m.in. do Gryfina. Wiem, że jest postęp, aplikacje itp., ale jeżeli chodzi o tradycyjne metody zakupów, czyli kasy to te czynne są dopiero po szóstej. Dlaczego?". Naszym gościem był rzecznik Polregio w Szczecinie Damian Kurpiel.

W audycji powróciliśmy do sprawy dwojga bezdomnych z ul. Łuczniczej, oto fragment maila z wczoraj: "pani i pan znowu urzędują we wnęce przychodni, dokładnie tak samo jak rok temu. Od godziny trwa tam awantura, lecą wyzwiska, jest pity alkohol". Jakie działania podjęła spółdzielnia? Naszym gościem był kierownik Administracji Osiedla Książąt Pomorskich w Spółdzielni "Wspólny Dom" w Szczecinie Tomasz Luleczka.

W podobnej sprawie wypowiadała się też rzeczniczka szczecińskiej Straży Miejskiej Joanna Wojtach - tu chodziło o bezdomnego z ul. Komuny Paryskiej. Pani rzecznik mówiła też o rozpalaniu ognisk i piciu alkoholu przy Jeziorze Głębokim i Arkonce - będą wzmożone kontrole "miejsc plenerowych".

Rolnicze protesty dają się we znaki, szczególnie osobom podróżującym S3 na odcinku Szczecin - Gorzów Wlk. Co może je zakończyć? Naszym gościem był przewodniczący Rady Wojewódzkiego Związku Rolników, Kółek i Organizacji Rolniczych Adam Walterowicz.
Zaprasza Janusz Wilczyński
W Szczecinie nie brakuje małych rond. Przy wielu z nich w godzinach szczytu tworzą się korki. Powód? Kierowcy pojazdów na rondzie nie sygnalizują kierunku jazdy- czy zjeżdżają w prawo na najbliższym zjeździe, czy też jadą nadal po rondzie. Czy używanie lewego kierunkowskazu na rondzie jest dopuszczalne? Rozmowa z biegłym z zakresu szkolenia i egzaminowania kierowców Filipem Gregą.

Owoce i warzywa sprzedawane w ramach promocji często są nieświeże. Czy w przypadku, na przykład sfermentowanych winogron, mamy prawo do reklamacji? Rozmowa z Miejskim Rzecznikiem Konsumentów w Koszalinie Krystyną Piwońską.

Pan Włodzimierz protestuje przeciwko poprowadzeniu ruchu miejskich autobusów przez odcinek ul.Mazowieckiej między ulicami Roosvelta i Wyzwolenia. Hałas i spaliny utrudniają mieszkańcom życie. Obok są żłobek, szkoła i sala zabaw. Czy miasto zmieni wprowadzoną kilka tygodni temu organizację ruchu?

Sezon na nowo narodzone zwierzęta w pełni. Organizacje pomagające dzikim zwierzakom nie nadążają z realizacją zgłoszeń. Apel: jeżeli małe zwierzę nie jest ranne, zostawmy je w bezpiecznym miejscu. Starajmy się zwierzęcia nie dotykać. Rodzice do niego wrócą. Rozmowa z Marzeną Białowolską-Barnyk z Fundacji Dzikich Zwierząt Marzeny Białowolskiej.
Zaprasza Janusz Wilczyński
W Szczecinie działają już butelkomaty. Naszym gościem była Paulina Łątka z biura prasowego Urzędu Miasta w Szczecinie, która wyjaśniała też, dlaczego w ub. piątek i sobotę wszystkie eko-porty były zamknięte.

Nasi Słuchacze informują o problemach związanych z martwymi zwierzętami - w Podjuchach i przy ul. Nad Odrą. Naszym gościem był rzecznik ZDiTM w Szczecinie Kacper Reszczyński, który mówił też o tym, kiedy rozpocznie się wiosenne malowanie znaków poziomych na jezdniach.

Będą zmiany w prawie dot. konfiskaty aut, którymi poruszali się pijani kierowcy. Naszym gościem był ekspert ds. bezpieczeństwa, były policjant Marek Konkolewski.

W niedzielę wybory samorządowe - jak głosować, co w przypadku gdy o stanowisko ubiega się jeden kandydat? Na te i inne "wyborcze" pytania odpowiadał komisarz wyborczy w Szczecinie prof. Tomasz Czapiewski.

A propos wczorajszej audycji - nasz stały Słuchacz, pan Przemek wysłał nam porównanie parkomatów z Berlina i Szczecina - w stolicy Niemiec nie trzeba wpisywać numerów rejestracyjnych.
1234567