Portowcy w ostatniej kolejce I ligi wygrali 2:0 na wyjeździe z Arką Gdynia.
Portowcy w ostatniej kolejce I ligi wygrali 2:0 na wyjeździe z Arką Gdynia. Tym samym po 5 latach szczecińscy piłkarze wrócili do piłkarskiej Ekstraklasy.
W 41. minucie Emil Noll po rzucie wolnym Ediego wykorzystał fatalny błąd bramkarza Arki i z jednego metra wbił piłkę do siatki. Drugiego gola w 89. minucie strzelił Adrian Budka. - Nie ukrywam, że dużo nerwów nas to kosztowało, bo nie układało się nam to po naszej myśli, ale w końcówce pokazaliśmy drużynę, pokazaliśmy wiarę do samego końca, i dzisiaj się cieszymy z awansu razem z kibicami i myślę - razem z całym Szczecinem - powiedział po meczu Budka. Przed meczem zawodnicy szczecińskiej jedenastki Błażej Radler, Adrian Budka i Bartosz Ława podkreślali, że w najważniejszym meczu w tym sezonie nie zawiodą kibiców i awansują do ekstraklasy.
Pozostałe wyniki do czasu zakończenia meczu Pogoni Szczecin: Piast Gliwice 3:0 Zawisza Bydgoszcz Kolejarz Struże 2:2 Olimpia Elbląg Dolcan Ząbki 0:3 Olimpia Grudziądz Fota Świnoujście 5:1 Ruch Radzionków GKS Bogdanka 0:0 Termalica Bruk-Bet Nieciecza KS Polkowice 0:2 Polonia Bytom Sandecja Nowy Sącz 0:0 GKS Katowice Wisła Płock 3:3 Warta Poznań
Fragmeny zwycięskiego meczu z Arką w komentarzu Artura Dyczewskiego.